Začátek je vždycky nejtěžší...

14. července 2017 v 18:18 | Renaiti |  I CAN and I WILL
Zdravím vás mé malé potvůrky,
už dlouho se mi v hlavě potuluje myšlenka, která mne nabádá konečně se sebou začít něco dělat. Teď s prázdninami jsem se rozhodla do toho pustit s plnou parou a začít konečně něco dělat. Napadlo mě proto rozjet tuto novou rubriku, kde bych se ráda s vámi podělila o své zkušenosti, popřípadě ráda našla někoho, kdo také cvičí nebo by se do toho chtěl pustit a mohli bychom se podporovat navzájem :). Každopádně doufám, že se vám články budou líbit ♥. Tento první bude především o tom, jak se ke cvičení vůbec dostat...Začátky jsou vždycky nejtěžší, sama to moc dobře znám. Už snad dva roky se snažím začít cvičit. Vždy jsem u toho vydržela jen pár dní a poté zase to nadšení nějak ochladlo a opadlo. Jenže tyto prázdniny jsem si už razantně řekla NE. Znovu jsem to týden zkoušela jen tak sama, ale když vás nikdo nesleduje, jestli to děláte dobře a neustále jedno cvičení děláte den za dnem, tak to prostě omrzí.

Nicméně poté mě napadl trochu jiný způsob, jak získat postavu, kterou chci. Ten způsob se jmenuje posilovna. Dříve bych si pod tímto slovem představila takové ty kulturisty, jenž zvedají činky s neskutečným závažím. Musím však říct, že toto tvrzení je naprosto chybné. Posilovna nabízí mnohem více. Nejvíce mne však zaujal individuální trénink s trenérem. Rozhodla jsem se proto jít se na to trochu pozeptat.

Musím se přiznat, že jsem byla naprosto překvapena přátelskostí všech lidí tam. Slečna na recepci mi ochotně vše vysvětlila, procházející lidé kolem mě zdravili, jako bychom byli dlouholetí přátelé a přítomný trenér se mne ochotně ujal a pomohl mi všechno vyřídit. Ihned na první pohled jsem k němu měla obrovský respekt, ne jen kvůli jeho svalům. Nicméně během té hodinky, co jsme všechno vyřizovali, jsem z něj měla neskutečně dobrý pocit. Byl velmi milý a jeho slova mě hodně přesvědčila, abych se do toho pustila s obrovskou vervou.

První, co bylo potřeba zařídit, tak bylo měření. To se týkalo množství vody a tuku v těle a celkově šlo o takovou statistiku, aby bylo jasné, co budu potřebovat a na čem se mnou zapracovat. Musím se přiznat, že jsem se výsledku neskutečně děsila. Také jsem měla proč :D. Nakonec jsem přišla na to, že to nebude chtít pouze nějaký pohyb, ale i kompletní změnu jídelníčku. Byla jsem totiž zvyklá jíst, když jsem zrovna měla hlad, což je samozřejmě špatně. Chce to nějaký řád. A ještě se vyhnout všemu bílému pečivu a dalším věcem. Takže sbohem rohlíky, čokolády, twixky, buena, marshmallow, smažená jídla a všechny moje milované pochutinky.

Poté jsme se domluvili na prvních pěti trénincích s tím, že ze začátku mi bylo doporučeno 3x týdně. Pondělí, středa a pátek. Občas to mám trochu pozměněné, jelikož brigádu mám již naplánovanou, tak aby se mi to s ní nepřekrývalo. No a poté už poslední věc, která zbývá a tou je dostavit se na první i další tréninky.

Musím se pžiznat, že z toho všeho mám neskutečně dobrý pocit a sama sobě nadávám, že jsem se do toho nepustila už dříve. Sice jsem tedy z původního pozeptání se a následného rozmyšlení skončila rovnou s pěti naplánovanými tréninky, nicméně ničeho nelituji. Proč to neustále jen odkládat, čím dříve člověk začne, tím dříve dosáhne svého cíle :).

MŮJ CÍL: shodit dolů 8,3 kg

Pokud se tedy mezi vámi nachází nějaký človíček, který ještě stále není rozhodnutý jestli do toho jít nebo ne, mohu vám s klidným srdcem říct: "Jděte do toho!". Vřele doporučuji zajít si takhle někam do posilovny a poradit se s odborníkem. Zaprvé - dotyčný tomu rozumí a ví, co a jak a zadruhé - je vždycky lepší, když na to člověk není sám a někdo za ním stojí jako opora, aby jej motivoval k tomu pokračovat dál. Omluvami typu: "není čas", "to strašně leze do peněz" apod. balamutíme jen sami sebe. Vždycky jde najít si nějaký způsob. Když jsem si dokázala najít čas i já, tak to skutečně jde, věřte mi :D.

Myslím, že i cenově to vyšlo celkem dobře, že to není žádný extrém. Jakožto studentka jsem dostala slevu na vstup do centra a za deset vstupů jsem tedy zaplatila 700 Kč, což je dobré, vzhledem k tomu, že vstup není omezen časově a člověk si tam může zůstat jak dlouho chce :). Sestavení jídelníčku vyšlo na 1 200 Kč, přičemž bude na sedm týdnů. No a poté záleží na každém trenérovi, kolik si za hodinu bude účtovat. Můj trenér si bere 2 000 Kč za deset tréninků, každý trvá 1 hodinu. Osobně jsem čekala mnohem astronomičtější cenu. Nicméně musím říct, že pokud cvičení zvedá sebevědomí, jak všichni říkají, zaplatila bych cokoli :D. Ne, to je samozřejmě legrace.

Jaký je váš postoj ke cvičení? Uvažoval někdo z vás nad posilovnou? Budu velmi ráda, pokud se se mnou podělíte o vaše názory a případně i zkušenosti :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 V zajetí knih V zajetí knih | E-mail | Web | 14. července 2017 v 21:20 | Reagovat

Jsem i za tebe nadšená, že jsi do toho šla! :) Je vidět, že ti to opravdu dělá radost, přestože to máš ještě celé před sebou. Já to mám asi podobně jako ty, pořád se přemlouvám, začínám, končím a tak dál, ale pořád doufám, že jednou to konečně přijde. Nějaký ten měsíc jsem vydržela s mobilní aplikací od Nike, ta byla vážně skvělá a možná se k ní na konci prázdnin vrátím. Nad posilovnou jsem už přemýšlela, do trenéra bych asi nešla, ale kdo ví, co mě napadne za půl roku, že jo. :) Osobně musím říct, že ceny jsou vážně dobré, taky jsem čekala daleko horší částky. :D
Přeji ti moc štěstí s cvičením a především změnou jídelníčku. Ten by byl pro mne asi nejhorší.

2 Twotika Twotika | E-mail | Web | 15. července 2017 v 16:35 | Reagovat

Páni, obdivuji tě, že jsi se dokopala k tomu dojít až do té posilovny, já bych si to v půlce cesty stejně rozmyslela, že tam zajdu jindy, mám na to až příliš strach, bojím se, jak na mě budou ty lidi tam koukat, takže si cvičím jen tak doma, jenomže já to mám tedy asi lepší v tom, že já to dělám jen tak pro sebe, nechci nijak extra zhubnout, prostě chci mít jen lepší pocit z toho, že dělám něco pro sebe. :)
Jsem za tebe opravdu ráda a jsem nadšená, že jsi si to takhle hezky zařídila, přeju ti hodně štěstí a doufám tedy, že pokud cvičení zvedá sebevědomí, tak se k nám, pouhým smrtelníkům, nebudeš chovat povýšenecky! :D

3 Ooomarie Ooomarie | Web | 16. července 2017 v 13:07 | Reagovat

Tyjoo, hodně štěstí přeju! Jsem ráda, že jsi se do toho pustila, určitě ti to vyjde, cítím z toho článku tvojí motivaci :D 8 kg je hodně, nebo mně se to tak aspoň zdá, ale když pak budeš spokojená, tak to je hlavní :) Já jsem si tohle léto taky řekla, že se sebou budu konečně něco dělat, ale já necvičím, ale protahuju se, abych uměla provaz a všechny tyhle věci, tak to jsou moje cíle :)d Držím ti palečky, určitě to zvládneš, a na články do téhle rubriky se budu hrozně těšit ♥

4 Wex Wex | E-mail | Web | 27. července 2017 v 17:24 | Reagovat

Držím palce, aby se ti cíl podařilo splnit! Já osobně mám v momentální době úplně příšernou fyzičku, kterou způsobila moje dvouměsíční neschopnost cvičit... Já osobně jsem se sportu nevěnovala nikdy nějak moc, ale alespoň jsem chodila ve škole do tělocviku a občas se proběhla po zahradě. Těším se na další články z této série:-)

5 Wafer Wafer | 3. srpna 2017 v 22:22 | Reagovat

Cvičení je můj nejhorší nepřítel. :D Vždyť já nenávidí i obyčejný tělocvik ve škole proboha. :D Samozřejmě si neustále říkám, že musím zhubnout, ale momentálně jsem kvůli brigádě v tom stádiu, že přes den sním jedno bebe naměkko a rohlík s mexickým salátem. Před spaním se samozřejmě nacpu vším možným a pak se mi zdá o tom, ak markuju na kase. Dneska ráno jsem měla dokonce přeskládané knížky na nočním stolku, což jsem asi udělala ve spaní. :D

6 . . | Web | 9. srpna 2017 v 14:00 | Reagovat

Miluju cvičení, hned po tom co si sednu a otevřu si balík (vzduchu) brambůrků, uh. Má změna začíná až v říjnu, kvůli mému věku a fyzickému zdraví. Jsem už teď přemotivovaná.

7 Twotika Twotika | E-mail | Web | 11. listopadu 2017 v 20:44 | Reagovat

Ahoj, jen ti chci oznámit, že jsem změnila stránku, kde nově píšu jen v angličtině, tak ti sem dávám odkaz. :)
https://twotika.wixsite.com/redhead

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama