SERIÁLY #1 | The Walking Dead & Reign

18. dubna 2017 v 20:19 | Renaiti |  Filmovo-seriálové okénko
Zdravím vás mé malé potvůrky,
znovu se mi v hlavince urojil plán na novou rubriku. Strašně ráda bych se dozvěděla něco o tom, jaké seriály máte rádi, které sledujete, na kterých máte závislost, a tak podobně. Napadlo mě tedy, že alespoň dvakrát do měsíce pro vás přichystám článek se dvěma seriály - jeden, jež aktuálně sleduji a druhý, který jsem z nějakého důvodu přerušila. Ráda si vždy přečtu, jaký názor na dané seriály máte vy a co aktuálně sledujete :). Tak už dost zdržování a pojďme společně otevřít to první seriálové okénko! ♥~ THE WALKING DEAD ~ Živí mrtví
Myslím, že můj výběr nemohl být do prvního okénka jiný, nemám pravdu? :D Tento seriál je zkrátka a dobře moje srdcová záležitost. I když musím říct, že když jsem jej začala před několika lety sledovat, nebyla jsem natolik otrlá jako nyní a scény s chodci mi nedělaly zrovna dobře. To však postupně ustoupilo a přerostlo to do dnešní podoby... jedné velké lásky. Vlastně i díky tomuto seriálu jsem propadla postapokalyptickému světu.

Zpočátku je hlavním hrdinou pouze policista Rick, který postupně ve světě zamořeném chodci formuje svoji vlastní skupinu přeživších. Společně procházejí mnoha místy, která jsou posléze nuceni opustit. Ať už z jakéhokoliv důvodu. Nejčastěji v tom však mají prsty právě chodci a občas i lidská chamtivost. Během svého přežívání se setkávají i s dalšími skupinami přeživších, ale ne všichni jsou takoví jako oni. Nakonec se Rick a jeho skupina dostávají do křížku se Spasiteli... kde to všechno teprve pořádně začíná.

Postavy v seriálu jsou přesně takové, jaké by měly být - některé nenávidíte, jiné bezmezně zbožňujete a u jiných si pořád nejste stoprocentně jistí. To se mi velmi líbí, že máme možnost najít si tam své oblíbence. Osobně jsem toho názoru, že co nová série, tím lepší. Jak děj postupoval, postupně jsem se do něj zažírala víc a víc. Jistě, občas se objeví i slabší epizody, ale to snad v každém seriálu. Pokud by však někoho odradilo to, že má seriál již 7 sérií, mohu jen říct, směle do toho, opravdu to stojí za to! Sama si dávám občas takový re-watching :D Navíc nyní je dle mého ideální doba, neboť všichni netrpělivě očekáváme příchod osmé řady, tak než se dostane na obrazovky, máte možnost kouknout na předcházející série ;) Jinak, kdo již viděl konec 7. série, co říkáte na ukončení? Překvapilo vás to? Změnili byste něco?


~ REIGN ~ Království
Když mi někdo řekne, abych mu řekla seriál, který už nesleduji, tento název je první, který mne ihned napadne. Co si budeme nalhávat, snad každá z dívek někdy chtěla být princeznou, nebo ne? Jakmile jsem viděla jednu z fotek seriálu, pídila jsem se tak dlouho po tom, odkud je, až jsem narazila na tento seriál. Něco přes dvacet minut jsem netrpělivě čekala než se mi stáhne první díl. Někdy během týdne jsem doslova zhltla 13 dílů první série, ale...

Prostřednictvím seriálu sledujeme osud mladičké skotské nástupnice trůnu, Marie. Ta přijíždí na Francouzský dvůr, aby se mohl uskutečnit již naplánovaný sňatek s Francisem. Do všecho se však motá politika, náboženství a intriky zdejšího dvora, proto není mnoho místa na volbu vlastního srdce.

Během toho jsem se až velmi upoutala k Bashovi. Tu postavu jsem naprosto zbožňovala a strašně jsem doufala, že budou s Mary spolu. Jak tomu tak bývá, mé vroucné přání se samozřejmě nevyplnilo. Konec 13. dílu jsem ořvala jako malé dítě. Bylo to strašně nespravedlivé. Proklínala jsem Marii, Francise a hlavně všechny, kteří vymýšleli celý děj. Pamatuji jak jsem z toho byla celá zdrcená a kouka jsem na různá videa s Mary a Bashem až jsem našlala toto. V ten moment jsem byla pevně rozhodnuta, že takhle chci aby to skončilo a nebudu se dívat na to, jak žije s Francisem. Tak to taky nějak zůstalo do teď. Možná se k němu někdy vrátím, ale pořád prostě cítím tu zášť, že to co udělali nebylo správné. Pravděpodobně, když by vůbec nedávali tu naději, že může být s Bashem, nejspíše bych seriál sledovala ještě nyní. Je hezky udělaný. Intriky na královském dvoře tam jsou také. Občas jsem četla vyčítavé komentáře, že šaty se nehodí do té doby, ale když člověk není historik, ani mu to nepřijde. Ve finále zjišťuji, že se jednalo také o poměrně návykový seriál, dokud si to tvůrci u mě nepokazili na celé čáře. Najde se mezi vámi někdo, koho také naštvalo, jak se po tom všem zachovali k Bashovi? Sleduje někdo z vás tento seriál nebo vás třeba zaujal? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wafer Wafer | 30. dubna 2017 v 22:02 | Reagovat

The Walking Dead jsem neviděla a popravdě mě to ani nijak neláká, nějak to není můj styl. Já osobně zbožňuju Sherlocka, Game of Thrones a tak.

2 Wex Wex | E-mail | Web | 7. června 2017 v 12:31 | Reagovat

Já se ze seriálů koukám jenom na Ulici, což vlastně není ani žádný pořádný seriál :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama